Prowadzący Marcin Prokop i Szymon Hołownia

Jury jest już dobrze znane, ale oprócz jury muszą być także „mistrzowie ceremonii”, którzy poprowadzą program. W Mam Talent ta zaszczytna rola przypadła duetowi, w skład którego wchodzi dobrze znany z „Dzień dobry TVN” oraz programu „Motoshow” Marcin Prokop. Jako drugi prowadzący rolę będzie pełnił mniej znany redaktor religia.tv Szymon Hołownia. Zapowiada się wybuchowa mieszanka gdyż duet ten mieliśmy okazję poznać już przy okazji codziennego programu porannego na antenie TVN, gdzie ci dwaj panowie wspaniale się dopełniali. Jak to będzie w tym programie przekonamy się już na jesieni. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o prowadzących MAM Talent, czytajcie dalej…

Marcin Prokop:

Media są dla Marcina Prokopa na pierwszym miejscu przygodą, na drugim wyzwaniem, a dopiero na trzecim – pracą. Swoją dziennikarską pasję odkrył po studiach na wydziale finansów, gdy stwierdził, że siedzenie za biurkiem w banku nie jest dla niego. Sam o sobie mówi, że jest człowiekiem multimedialnym. Pasjonuje go dziennikarstwo, film, muzyka i telewizja. Współpracował z wieloma magazynami. Był redaktorem naczelnym „Machiny” i „Filmu”, publikował teksty m.in.: w „Gazecie Wyborczej” , „Przekroju” i „Wprost”. Znamy go też z telewizji, gdzie prowadził wiele programów rozrywkowych i wygłaszał srogie sądy, oceniając kandydatów na „Idola”.Trafił również na mały ekran, gdzie wraz z Beatą Sadowską prowadził flagowy program stacji MTV – „MTV Select”. W telewizji polskiej wraz z Dorotą Wellman budził widzów w piątkowe poranki. Od września 2007 roku przenieśli się do „Dzień Dobry TVN”. Ponadto prowadzą razem program „Clever – widzisz i wiesz” w TVN, a Prokop jest również gospodarzem „Moto szoł” w TVN Turbo.Marcin Prokop słynie z celnej riposty i przesyconego sarkazmem poczucia humoru. Mięknie jedynie, gdy bierze na ręce swoją córeczkę Zosię. O swoim rodzinnym życiu z matką Zosi, Marysią Pażuch, mówi: – Realizujemy schemat, w którym on poluje, a ona opiekuje się domem.

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia, urodził się w 1976 roku w Białymstoku. Dziennikarz i publicysta zajmujacy się tematyką religijną. Współpracował z największymi redakcjami prasowymi w Polsce (zarówno świeckimi, jak i wyznaniowymi)oraz radiem PiN i VoxFm, prowadził w TVP 1 program „Po prostu pytam”. Obecnie publicysta Newsweek Polska i dyrektor programowy religia.tv. Laureat Nagrody „Ślad” im. bp. Jana Chrapka 2007 (nominowany za „głęboką znajomość tematyki religijnej w połączeniu z doskonałą orientacją w świecie współczesnej kultury” oraz „stworzenie nowatorskiej na polskim gruncie formuły pisania o sprawach religijnych”) oraz Nagrody Grand Press 2006 w kategorii wywiad (wywiad z ks. prof. Jerzym Szymikiem „Niebo dla gołębi”). Autor książek „Kościół dla średnio zaawansowanych” (2004) oraz „Tabletki z krzyżykiem”(2007)

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop