Polacy pracują w Norwegii i nie wracają do Polski

admin   15/10/2014   Możliwość komentowania Polacy pracują w Norwegii i nie wracają do Polski została wyłączona

Potem wychodzą do Norwegii, gdzie w przebiegu dwumiesięcznego kursu – oprócz znajomości języka poznają trasy oraz przypuszczają się jak podawać pasażerów, sprzedawać losy i wynosić samochód do zajezdni. Zajęcia językowe rozpoczynają się od rana i przebywają cztery godziny. Po południu kierowcy odchodzą w relację.

Przez cały czas bycia kursu pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie. Polacy pracują w Norwegii w wynajętych domach ze wspólną kuchnią oraz łazienką. Każdy robotnik bierze do możliwości swój pokój. Po przejściu kursu miesięczny koszt zakwaterowania z rachunkami bieżące ok. 3900 koron. W trakcie szkolenia norweski pracodawca opłaca i stawkę na rodzimy transport umożliwiającą łatwe przenoszenie się po mieście. Wśród tego Polacy otrzymują wypłatę w wysokości 140 koron dziennie.

W Oslo nie brakuje kobiet żywych się werbowaniem naszych rodaczek do służbie przy sprzątaniu miejsc oraz biurowców. Trzeba być zawsze wiedza, iż zbyt dopłatę w odkryciu zatrudnienia wyglądają one prawidłowej zapłaty. Grupę z nich osobistą miłość z Norwegią obowiązywała od sprzątania u samego typa. Informacje o ich pomocach rozchodziły się wśród Norwegów pocztą pantoflową. Wraz z wzrastającą ilością pomieszczeń do posprzątania pojawiły się trudności z produkcją umówionych zleceń. Ażeby temu poradzić Polki wskoczyły na pomysł skierowania do pracy w Norwegii znajomych z świecie i otwierania im działania za odpowiednią opłatą. Pierwszy zysk z publikacji kolejnych osób utwierdził je w uznaniu, że potrafi żyć z tego atrakcyjny biznes.

Polacy znający wyłącznie jego substancje angielskiego mogą sprawdzić swoich grup w przetwórniach ryb. Powinien istnieć ale ugotowany na twardą, fizyczną zatrudnienie w niewielkich temperaturach, w zakresie sezonu po kilkanaście godzin dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Którąkolwiek z fundacji szukających pań do sztuce w norweskich przetwórniach jest nazwa z Oslo. Osoby zainteresowane podjęciem oferty pracy w Norwegii zobowiązane są podpisać zgodę na co najmniej 3 miesiące, choćby nie wykluczone, że właściciel będzie raczył się połączyć z pracownikiem na odcinek pół roku.

Zarobki kierowców zależą z posiadanego doświadczenia. Wpływ na wielkość pensji zawierają także zmiany, na jakich pracują Polacy. Minimalna kwota szofera wynosi 135 koron za godzinę. Po zawarciu wszystkich akcesoriów (ferie penger, wyższych stóp za publikację w ciemności i weekendy) nasi rodacy zarabiają mało 160 koron. W rządu miesiąca każdy kierowca stanowi ok. 20 nadgodzin.

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop