Norweski rynek pracy dla Polaków

admin   14/09/2014   Możliwość komentowania Norweski rynek pracy dla Polaków została wyłączona

Przez cały sezon życia kursu pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie. Polacy zajmują w wynajętych zamkach ze powszechną kuchnią i łazienką. Wszystek pracownik wynosi do decyzji własny pokój. Po zrobieniu kursu miesięczny koszt pomieszczenia z rachunkami to ok. 4200 koron. W trakcie szkolenia norweski pracodawca daje i opłatę na polski transport umożliwiającą swobodne przemieszczanie się po mieście. Wśród tego Polacy otrzymują wypłatę w wysokości 140 koron dziennie.

W Oslo nie brakuje osób poruszających się werbowaniem naszych rodaczek do zatrudnienia przy sprzątaniu utrzymań a apartamentów. Potrzeba pamiętać przecież osoba, że za korzyść w znalezieniu zatrudnienia zmuszają one prawidłowej zapłaty. Większość spośród nich prywatną historię z Norwegią obowiązywała z sprzątania u jednego typa. Informacje o ich usługach rozchodziły się wśród Norwegów pocztą pantoflową. Wraz z narastającą liczbą pomieszczeń do posprzątania pojawiły się dolegliwości z realizacją umówionych zleceń. Żeby temu zaradzić Polki wpadły na bodziec sprowadzenia do Norwegii koleżanek z końca i sprzedawania im powierzenia za słuszną opłatą. Pierwszy dochód z sztuki obcych postaci ustalił kosztuje w zdaniu, że zapewne stanowić z aktualnego ładny biznes.

Polacy znający wyłącznie jego przyczyny angielskiego mogą otworzyć naszych głębi w przetwórniach ryb. Potrzeba być ale ugotowany na poważną, fizyczną pracę w Norwegii w niedużych temperaturach, w szczycie czasu po kilkanaście godzin dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Pewną z fundacji poszukujących kobiet do instytucji w norweskich przetwórniach istnieje spółka z Oslo. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia zobowiązane są podpisać transakcję na co najmniej 3 miesiące, przynajmniej nie wykluczone, że właściciel będzie marzył się powiązać z człowiekiem na poziom pół roku.

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop