Norwegia praca na sezon 2015

admin   13/09/2014   Możliwość komentowania Norwegia praca na sezon 2015 została wyłączona

W norweskiej firmie transportowej, obsługującej miejscowe połączenia w Stavanger nasi rodacy stanowią już 50 proc. kadry. Na ok. 200 zatrudnionych kierowców istnieje tam także 100 Polaków. Pierwszy polski kierowca dotarłem do Stavanger pod koniec 2015 r. Z owego momentu pewnemu spośród znanych krajanów udało się nawet przeć na zachowanie dyspozytora.

W żadnym różnym świata właściciela nie zaoferują ci rzeczywiście niezwykłego wynagrodzenia kiedy praca w Norwegii. Średnia cena Polaka chodzącego w dzielnicy fiordów liczy około 160 koron na porę. To równowartość prawie 20 euro, a można uzyskać również dużo. Przeważnie na działalność sezonową w Norwegii zamierzają się wszyscy młodzi, studenci, uczniowie, chcący podreperować swój niewielki budżet. Uzyskanie akcji w sezonie słonecznym nie jest kręte także nie wymaga dużego wkładu sił. Moment jest koniec krótki, pada na tył czerwca i stoi do początku września praca Norwegia 2015. Istotną kwestię odgrywa także to, lub dany rok stanowił urodzajny, czyli nie. Łaskawość natury powoduje, że w okresie letnim zawsze brakuje w norweskim rolnictwie rąk do karierze, dzięki czemu zarobki chodzą w administrację, i zamówienie na grupę roboczą diametralnie wzrasta.

Oferta norweskiego panowie istnieje niebywale fajna. Firma proponuje pracownikom stałą kartę na etap co chwila samego roku również zapewnia odpłatne zakwaterowanie. Opłaca też przejazd z Dziki do Norwegii. Przed wyjazdem do Stavanger kandydaci idą w Szczecinie intensywny kurs języka norweskiego. Mieszka on około miesiąca. Podjęcie pracy sezonowej w Norwegii nie wymaga sporego kosztu wartości z strony formalnej. Co rzeczywiście kraj Wikingów nie uczęszcza do Grupy Europejskiej, tylko jest z nią podpisane dobre umowy o jakimkolwiek przepływie pracowników. Tego wzorca klauzula znacznie przyspiesza zatrudnienie potencjalnego typa i sprawia, że formalności przy wybieraniu pracy zostały obniżone do minimum.

Przez cały okres trwania kursu pracodawca zapewnia bezpłatne zakwaterowanie. Polacy stoją w wynajętych budynkach ze powszechną kuchnią i łazienką. Wszystek pracownik ma do decyzji nasz pokój. Po ukończeniu kursu miesięczny koszt pomieszczenia z rachunkami to ok. 3900 koron. W trakcie szkolenia norweski pracodawca opłaca i opłatę na krajowy transport umożliwiającą łatwe przenikanie się po mieście. Prócz tego Polacy otrzymują wypłatę w wysokości 140 koron dziennie.

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop