Norwegia praca bez znajomości języka norweskiego

admin   26/03/2015   Możliwość komentowania Norwegia praca bez znajomości języka norweskiego została wyłączona

Propozycji zatrudnienia dla Rodak nie brakuje także w dziedzinie logistycznej. Producenci i dystrybutorzy z przemysłu spożywczego poszukują operatorów wózków widłowych i magazynierów. Zajęcie znajdziemy ponadto w wspólnych ośrodkach logistycznych, włożonych w pobliżu największych portów produkcyjnych w Norwegii, zatem w Bergen, Narwiku i Oslo. Nasi rodacy zatrudnieni przy rozładunku towaru z zasobników i ciężarówek żyją w skalach 130-140 koron na godzinę. Propozycje dla magazynierów z uprawnieniami na wózek widłowy można spotkać co jeden termin w takich wielkich biurach pośrednictwa zatrudnienia. Wymagane przeżycie w sztuce na składzie, znajomość obsługi komputera a baz języka norweskiego lub angielskiego. Agencje rekrutujące Polaków do pracy w Norwegii obligują zatrudnionych do zrobienia podstawowego kursu językowego.

Warto natomiast podkreślić, ze szukanie pomieszczeń w Norwegii toteż nie bułka z masłem. Zawsze musimy zapoznać norweskie referencje, podać numer telefonu panowie oraz pokonać casting na lokatora. Urządzanie ich w Norwegii, a szczególnie w Oslo to typ. Niestety potrzebuję chyba dodawać, ze okazje Polaków na zwycięstwo od razu spadają. Druga kwestia to finanse. Wynajęcie porządku w Oslo to koszt minimum 3500 NOK (ok. 1800zł) na księżyc. Z moich wrażeń mogę przyznać, że szukanie prawej działalności na transakcję itd. daje się bardziej osobom, jakie proponują dłużej pozostawić w Norwegii. Musimy wówczas posiadać całe potrzebne dokumenty, pozwolenia, rejestrację, konto w banku itd. Wyrobienie tego tanio trwa, i zazwyczaj panu nie poszukują pracowników, jacy tego nie mają (są korzystną pierwszą osób dokonujących warunki i sięgających pracy).

Polacy ruszający do Norwegii potrzebują tylko wyraz osobisty. Podjęcie działalności ponad nie przynosi większych kłopotów. Aby rozpocząć praca Norwegia należy uzyskać numer osobowy i stronę podatkową oraz adres zamieszkania. Co ważne toż fakt, że poprzez liczby trzy miesiące nie jest żądane danie z władzy na pobyt. Po tym czasie należy uzyskać zezwolenie na pobyt, jakie z prawdy publikowane jest bezterminowo. W przypadku chęci podjęcia instytucji w branży budowlanej potrzebne jest zorganizowanie zielonej karty, chociaż jest ustalenie przebywa w gestii pracodawcy. Że chodzimy zdecydowanie na związku to pracodawca zazwyczaj pomaga uzyskać wszelakie formie (zezwolenia + założenie konta w banku).

Instytucji w Norwegii jest wiele. Wiele ofert oczekuje w budownictwie. Niestety, zanim podpiszesz umowę, musisz zdobyć pozwolenie na karierę i pobyt. Najpierw musisz znaleźć osobę, która zechcę cię zatrudnić. Potem tylko starasz się o przyzwolenie na praktykę. W bieżącym przedmiocie składasz wniosek wraz z uznaniem zatrudnienia. Gdyby choć teraz wyjechałeś do ogłoszenia pracy w Norwegii, przechodzisz spośród tymiż papierami na policję. Całe te form pewnie też zdobyć na siebie twój pracodawca, pod warunkiem, że dostanie z ciebie upoważnienie. Złożenie projektu jest wolne. Wyjątek stanowią kandydaci na au-pair, którzy utrzymują 800 koron. Gdyby zamierzasz w bieżącym świata żyć dłużej niż 3 miesiące, musisz odejść o potwierdzenie na pobyt i stwierdzić się w Tytule Ewidencji Ludności.

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop