Poradnik dla Polaków o pracy w Norwegii

admin   26/08/2014   Możliwość komentowania Poradnik dla Polaków o pracy w Norwegii została wyłączona

Nie dziwi dlatego, że wielu naszych ziomków decyduje się na spięcie swojej przyszłości z tym królestwem. Można tam zapracować dwa razy więcej aniżeli w odrębnych rejonach Europy. Norwegia to istny eden dla polskich spawaczy, hydraulików budowli stalowych, robotników stoczni i filii metalurgicznej. W przeciwieństwie do nich, lepsze bariery ze znajdowaniami zlecenia zdołają posiadać robotnicy niewykwalifikowani, co nie znaczy, że są na posianej rangi. Muszą sobie jednakże zdawać kwestię, że Norwegia 2015 to nie Anglia, a tamtejsze miasta nie są objęte szerokimi taśmami przemysłowymi z nieskończoną wielkością hal fabrycznych, przetwórni i hurtowni. Nie ma tam również tylu filii zatrudnienia, za pośrednictwem jakich można swobodnie znajdować zadanie.

Niestety coraz częściej można spotykać zdesperowanych obywateli z Polski, którzy przechodzą od mieszkaniu do mieszkaniu i pragną o prace sezonową w Norwegii. Współcześnie konkurencja na rynku zatrudnienia w Norwegii jest olbrzymia – mnogo jest Polaków i Litwinów, którzy są dojrzali podjąć się wszelkiej zatrudnienia za bardzo bezwstydne zapłaty. Wraz z narastającą liczbą pomieszczeń do posprzątania pojawiły się dolegliwości z realizacją umówionych zleceń. Żeby temu zaradzić Polki wpadły na bodziec sprowadzenia do Norwegii koleżanek z końca i sprzedawania im powierzenia za słuszną opłatą. Pierwszy dochód z sztuki obcych postaci ustalił kosztuje w zdaniu, że zapewne stanowić z aktualnego ładny biznes.

W żadnym odrębnym rejonu pracodawcy nie zaoferują ci tak chodliwego odpłacenia jak w Norwegii. Pospolita stawka Polaka odrabiającego w dziedziny fiordów wynosi około 160 koron na godzinę. To równowartość prawie 20 euro, a można zapracować jeszcze więcej. Norwegia praca od zaraz egzystowałaby wymarzonym państwem dla Polaków, gdyby nie język norweski. Świadczy on dla większości naszych krajanów zaporę nie do przeskoczenia.

Do Norwegii można podeptać w dwóch zamiarach: odpracowywać lub zobaczyć, a szczęściarzom symuluje się te dwie materii sprzymierzyć. Posada w Oslo to głównie pomocniki domków jednorodzinnych w dzielnicach znajdujących się na obrzeżach miasta. W stolicy warto widzieć modernizowaną skocznię w Holmenkollen czy gigantyczny park rzeźb Vigelanda. Podziwiając Oslofjord, można przyjrzeć się także dziełu modnej architektury, czyli zbudowanej na wodzie Operahuset (operze wkładanej nad fiordem w Oslo).

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop