Mateusz Ziółko i Blady Kris w Finale Mam talent !

Do finału programu Mam Talent w trzecim półfinale przeszli Mateusz Ziółko oraz Blady Kris. Należy podkreślić, iż w dzisiejszym odcinku jest to szczególnie wielki sukces zważywszy na to jak bardzo wysoki i wyrównany był poziom prezentowany przez uczestników.

Program zaczął się mocnym wejściem Elvisa, czyli Piotra Bugzela, który tym razem nie wybrał zbyt dynamicznego utworu – przez co moim zdaniem wiele stracił. Jurorzy jednak byli pod wrażeniem występu charyzmatycznego naśladowcy króla Rock ‘n Rolla. Jako druga na scenie pojawiła się grupa artystyczna Art. Faktory – która zaprezentowała zupełnie nowy układ taneczny. Żeńskiej części jury, występ przypadł do gustu, jedynie Kuba Wojewódzki stwierdził, iż występ był beznadziejny. Trzecim wykonawcom w dzisiejszym półfinale Mam Talent był Blady Kris, który wbrew pseudonimowi blado nie wypadł – wręcz przeciwnie jego występ był niesamowity ze względu na wspaniały talent, jakim obdarzony jest ten młody człowiek. Jak po występie skomentował Kuba – „Egzamin ustny zdałeś znakomicie”, jak się później okazało talent Krzyśka docenili także telewidzowie, którzy wysyłali na niego wiele sms-ów, co pozwoliło mu na przejście do finału.

Kolejnym, czwartym uczestnikiem tego dnia był Jacek Witkowski, który zaprezentował akrobacje z sześcianem. Tym razem dla utrudnienia i zwiększenia widowiskowości, podpalonym sześcianem. Według Małgosi Foremniak Jacek dał czadu, jednak moim skromnym zdaniem, uczestnik niczym szczególnym tym razem nie zaskoczył, talent jednak ma na pewno. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, iż akrobata wystąpił z kontuzją nogi, która zapewne nieco mu przeszkadzała w perfekcyjnym zaprezentowaniu swoich umiejętności. Jako piąta wystąpiła faworytka internautów, czyli Klaudia Walencik, która tym razem zaśpiewała utwór „I Have Nothing” z repertuaru Whitney Houston. Mimo drobnych kłopotów z językiem angielskim występ Klaudii należy zaliczyć do udanych. Jednak wśród jury głosy były podzielone. Agnieszka Chylińska powiedziała, że „śpiewa genialnie i ma niesamowity głos”, jednak według Kuby Wojewódzkiego „występ był nudny jak bal u prezydenta”.

Kolejnymi uczestnikami, którzy zaprezentowali swój talent był duet barmański, czyli Flair Faktory. Występ naprawdę robił wrażenie, jednak nie na tyle, aby przejść do finału programu. Kuba natomiast już wie, kto będzie polewał u niego na ślubie. Z szczęśliwą siódemką wystąpił duet Swing Step, który zaprezentował niesamowicie efektowny i zarazem dowcipny taniec rock ‘n rolla. Mimo drobnych kłopotów z podartą garderobą, występ naprawdę mógł się podobać ze względu na swoją autentyczność i zarazem dowcipną formę. Jak przyznała Agnieszka Chylińska: „Zakochałam się w was”, Gosia Foremniak dodała, że „to wielka przyjemność was oglądać. Jak się jednak później okazało – nie tak wielka przyjemność, aby znaleźć się w finale Mam Talent. Ostatnim uczestnikiem był góral Mateusz Ziółko, który zagrał i co ważniejsze niesamowicie zaśpiewał utwór Bryan’a Adams’a „Everything I do”. Moim skromnym zdaniem miejsce w finale Mateuszowi należało się jak przysłowiowemu psu buda. Mimo drobnej tremy, którą dało się usłyszeć w jego głosie był to zdecydowanie najlepszy występ tego dnia. Agnieszka Chylińska tak powiedziała po jego występie: „wiesz jak podbić serca, jesteś najbardziej dojrzałym wokalistom wśród uczestników”. Małgorzata Foremniak mimo tego, iż komplementowała Mateusza powiedziała, iż zaśpiewał on gorzej od oryginału. Widzowie uznali jednak, że Mateusz Ziółko zasługuje na to, aby wystąpić w Finale programu Mam talent.

Wracając jednak do tematyki tremy można zadać sobie pytanie, co dzisiaj działo się z Marcinem Prokopem, który nieustannie się mylił – czyżby trema, a może brak przygotowania do programu? Pytanie pozostawiam otwarte…

W kolejnym odcinku MAM TALENT wystąpią:

Ewa Lewandowska – śpiew
Funky Masons – zespół breakdance
Jacenty Ignatowicz – gra na liściu
AUDIOFEELS – zespół muzyczny
Marcin Daszewski „Ninja”
ELEKTRA – grupa taneczna
Marianna Szarykow-Różańska – śpiew
Adrian Lipiński „Lipskee” – tancerz;

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop