Finał Mam Talent – zwyciężyli Mellkart Ball, Klaudia Kulawik druga, Audiofeels za burtą

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu Mam Talent wbrew wszelkim wcześniejszym domysłom przypadło duetowi akrobatycznemu Mellkart Ball. Drugie miejsce zajęła Klaudia Kulawik. Trzecie miejsce niestety nie premiowane przypadło ulubieńcom internautów czyli grupie muzyczno-wokalnej Audiofeels.

Poziom rywalizacji w odcinku finałowym stał na równie wysokim poziomie jak półfinały, jednak na tym etapie nie było już mowy o żadnym folklorze scenicznym – liczył się tylko prawdziwy talent. Ponownie okazało się, że wszelkie sondy internetowe można włożyć między bajki gdyż nie odzwierciedlają prawdziwego wyniku głosowania SMS-owego. Gdyby było inaczej zapewne zwycięzcą zostałaby grupa Audiofeels a Mellkart Ball zajęło by miejsce trzecie. Jedynie sytuacja Klaudii Kulawik nie uległaby zmianie gdyż tak czy tak zajęłaby drugie miejsce. Jednak kończąc już gdybanie, przechodzimy do podsumowania finałowego odcinka programu Mam Talent.

Jako pierwszy w odcinku finałowym na scenie zjawił się Ssnake, który zmienił troszkę taktykę i wbrew zwyczajom węża oderwał się od ziemi, wykonując ewolucje na szarfach zawieszonych wysoko nad ziemią. Jak podsumował występ Kuba Wojewódzki: „Jesteś pierwszym wężem 3 rp. ale to nie był występ za 100 tyś euro”. Faktycznie trzeba przyznać racje Kubie, występ jak najbardziej poprawny jednak nie oszałamiający.

Kolejnym uczestnikiem był znany ze współpracy z Piotrem Rubikiem Blady Kris – beatboxer. Jego występ również należałoby zaliczyć do poprawnych jednak nie oszałamiających.

Jako trzecia na scenie stawiła się młoda akrobatyczna o gumowym szkielecie czyli Magda Staszewska, jednak także i ona nie pokazała nic nowego co wprawiło by w zdumienie publikę czy też jurorów.

Jako czwarta w odcinku finałowym Mam Talent swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Paulina Lenda, która tym razem zmierzyła się z utworem Toni Braxton. Jury po występie było jednak podzielone Agnieszka Chylińska przyznała, że jest pod ogromnym wrażeniem i że był to najlepszy występ Pauliny, tego zdania nie podzielał jednak Kuba, który z kolei uważał, że był to najgorszy występ młodej wokalistki. Jak było naprawdę pozostawiam waszej ocenie.

Piąty w kolejności na scenie pojawił się Mateusz Ziółko, który tym razem bez pomocy fortepianu postanowił zmierzyć się wokalnie z utworem zespołu Queen „Who wants to live forever”. Po występie góral dostał owacje na stojąco oraz przychylne opinie żeńskiej części jury. Ponownie sceptykiem okazał się Kuba Wojewódzki, który powiedział: „Mateusz jesteś cwaniakiem, zostań najpierw artystą”.

Jako szósty na scenie zjawił się niesamowicie sympatyczny i młody (7 lat przyp. red.) Ziemek, Ziemowit Świtalski, który ponownie czarował publikę swoją grą na fortepianie wplatając w to umiejętnie kabaretowe przerywniki, co tylko dodawało smaczku jego występowi.

Ze szczęśliwą siódemką na scenie zjawiła się kolejna wokalistka Ewa Lewandowska, która wykonała tym razem o wiele bardziej energiczny utwór „Phantom of the Opera” (po polsku „Upiór w Operze”). Agnieszka Chylińska była pod wrażeniem głosu Ewy komentując: „wbiłaś mnie w fotel, potrafisz nieźle dowalić”, ponownie sceptykiem okazał się Kuba Wojewódzki, który powiedział: „jesteś dla mnie zagadką emocjonalną tego programu”.

Ostatnia trójka uczestników to trójka finałowa – widać, że producenci programu Mam Talent lubią zostawiać najlepsze kąski na sam koniec . Na pierwszy ogień poszła grupa Audiofeels, która w swoim występie wplotła kilka znanych utworów jak min. „Requiem for a dream”. Pokuszę się o stwierdzenie, że w finałowym występie grupa pokazała całe spektrum swoich możliwości. Jury było pod takim wrażeniem, że nie powiedziało nic na tyle sensownego, aby można to było zacytować. Jednym słowem super. Przedostatni na scenie pojawili się panowie ze zwycięskiego duetu Mellkart Ball ich występu za bardzo niema nawet jak skomentować, to po prostu trzeba zobaczyć. Jak powiedziała Agnieszka Chylińska: „budujecie zupełnie inny rodzaj emocji – powaga i szacunek”. Jako ostatnia na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Klaudia Kulawik, która była w gronie faworytów już od czasu castingu, gdzie zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Tym razem Klaudia wybrała utwór z repertuaru Stana Borysa „Jaskółka uwięziona”. Jednak będąc zupełnie szczerym należy wspomnieć, że Klaudia nie udźwignęła do końca tego utworu – zabrakło troszkę skali głosu. Potwierdziła to Agnieszka Chylińska: „Wybrałaś sobie trudną piosenkę i nie do końca z nią sobie poradziłaś”.

Na tym zakończyła się część artystyczna finałowego odcinku programu Mam Talent. Wygrana w postacie 100 tyś euro trafiła do duetu Mellkart Ball, a 100 tyś złotych w małe rączki młodej Klaudii Kulawik. Wielkimi przegranymi okazała się natomiast grupa Audiofeels.

Kolejna edycja programu rusza na przełomie Września/Października 2009 jednak castingi rozpoczną się już na wiosnę. Zatem jeśli masz talent, nie zapomnij zgłosić się do castingu.

A jeśli chcesz pokazać swój talent już teraz i poddać się ocenie internautów wyślij nam swój filmik wraz z krótkim opisem. My zajmiemy się resztą…

  • Kontakt: mamtalent[wiadomo]mixbox.pl

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop