Czy warto samemu prać tapicerkę meblową i samochodową?

medik82   26/11/2013   Możliwość komentowania Czy warto samemu prać tapicerkę meblową i samochodową? została wyłączona

Martwią cię brudne meble tapicerowane? Zastanawiasz się jak uprać narożnik, sofę, kanapę, fotel? Nie dziwię ci się gdyż sam codziennie jestem otumaniany telewizyjnymi reklamami cudownych środków do prania. Kiedyś popełniałem ten błąd i kupowałem jakieś różnego rodzaju pianki do prania tapicerki, środki piorące z różową siłą i inne badziewie. Problem polegał na tym, że czym kolwiek bym nie prał tej tapicerki to z każdym takim praniem wyglądała jeszcze gorzej. Działo się tak pewnie dlatego, że środki te w jakimś stopniu rozpuszczały brud, ale ja nie miałem czym go usunąć.

Pewnego dnia, po kilku próbach prania moje meble zaczęły wyglądać okropnie. Słowo które najlepiej obrazowało ich stan to byłoby z pewnością agonia. Postanowiłem więc zasięgnąć porad specjalisty, wyszukałem firmę która świadczy usługi pranie tapicerki Piaseczno, zadzwoniłem, podpytałem czemu tak się dzieje że z każdym praniem moje meble tapicerowane wyglądają coraz gorzej. Pan z którym rozmawiałem potwierdził moją hipotezę o rozmazanym brudzie, którego nie miałem jak usunąć. Obiecał, że jak przyjedzie to sprawi, że moja tapicerka meblowa będzie wyglądała jak nowa. Dałem się więc skusić tym bardziej, że cena jaką usłyszałem w słuchawce była o wiele niższa niż kwota jaką wydałem dotychczas na magiczne pianki do prania tapicerki.

Gdy nadeszła godzina prawdy i  moich drzwiach stanął pracownik firmy piorącej tapicerki, szczęka opadła mi do samej podłogi. Facet ten był cały obładowany sprzętem i środkami piorącymi. Gość wtaszczył do mojego domu odkurzacz do pracy na sucho, odkurzacz piorący Karcher, opryskiwacz ciśnieniowy, dwa wiadra, zestaw szczotek i szczoteczek do szorowania, skrzynkę z odplamiaczami, skrzynkę z proszkami i płynami do prania. Do prania tapicerki zabrał się bardzo profesjonalnie, najpierw odkurzył na sucho, następnie wypróbował kilka środków piorących, usunął plamy a następnie przystąpił do prania. Gdy skończył to na pierwszy rzut oka meble tapicerowane wydawały się czyste ale nie było widać efektu gdyż były jeszcze mokre.

pranie tapicerki samochodowej

Następnego dnia gdy tylko wstałem, pobiegłem zobaczyć jak wyglądają moje mebelki. Gdy je ujrzałem omal nie padłem z wrażenia, moja tapicerka meblowa była jak nowa, mebelki błyszczały światłem nowości a w powietrzu unosił się zapach świeżości, zapach łąki pełnej kwiatów. Byłem pod tak olbrzymim wrażeniem, że postanowiłem zadzwonić do tej firmy i zamówić usługę pranie tapicerki samochodowej Ursynów. Osoba która przyjechała znowu fantastycznie doprała całe wnętrze mojego auta. W dodatku zaproponowała za niewielką dopłatą regeneracje wszystkich plastików wewnątrz pojazdu. Oczywiście zgodziłem się i był to strzał w dziesiątkę, bo wnętrze moje pojazdu zaczęło wyglądać dokładnie tak samo jak wtedy gdy odebrałem samochód z salonu.

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop