Polacy w Norwegii – największa społeczność pracowników zagranicznych

admin   11/02/2014   Możliwość komentowania Polacy w Norwegii – największa społeczność pracowników zagranicznych została wyłączona

praca-norwegia-ikona-flagi
Warunki zatrudnienia zarówno od rzeczy finansowej jak i zaplecze socjalnego przylegają do jednych z najlepszych w europie i na globie. W Norwegii na głównym obszarze układane jest dobro podwładnego jego progres oraz zacne samopoczucie. W Norwegii tydzień zatrudnienia wynosi standardowo 40 godzin roboczych, jednakże jeżeli przyjdzie nam przebywać w nadgodzinach okaże się, że będzie to dla nas bardzo opłacalne, ponieważ posada w nadgodzinach płacona jest dodatkowo. Za dwie zwierzchnie godziny pracy równoległej dostajemy 150% naszej normalnej stawki, natomiast jeśli eksploatujemy w ciągu dnia więcej aniżeli 2 godziny ponad taksę nasz waga wzrośnie do 200% naszego wynagrodzenia. Szczególnie opłacalna może okazać się Norwegia praca w produkcji np. w przetwórni rybnej, lub przy pakowaniu towaru przy taśmie.Dwojaka waga za godzinę pracy dotyczy także pracy na noce, oraz dni urzędowo puste od pracy. Warto też mówić, że posada w Norwegii nawet w godzinach ponad numerycznych nie powinna powodować, że ktoś poczuje się przepracowany.

Jeśli pragniemy prawnie manipulować, a przypuszczam, że każdy tak potrzebuje, musimy włączyć się w najbliższym resorcie meldunkowym. Jednakże musimy posiadać na aspekcie, że najpierw odkryjemy prace natomiast później występujemy o zezwolenie na prace, bowiem dumny format identyfikacyjny, redaguje urząd do materii zatrudnienia, jednak dopiero po znalezieniu pracodawcy, który chce nas zatrudnić. Często wybieranym miastem do pracy przez naszych rodaków jest Stavanger gdzie istnieje dużo zakładów przemysłowych. Dalej formalności powiązane z pracą bierze na siebie już nasz pracodawca, co jest ukłonem w stronę pracownika. Norweska umowa o posady powinna posiadać bezwzględnie odmianę biurową i poza danymi osobowymi zawierać też wiadome dotyczące urlopu, ubezpieczenia, oraz wysokości profitów dla podarowanego posady, na którym cofamy prace. Wśród Polskich obywateli chętnie podejmowana jest również praca dla kierowcy bo wystarczy zwykle znajomość języka angielskiego.

W Dobie Internetu ma się taką sposobność. Wystarczy że na portalach branżowych gdzie znajdziemy propozycje zatrudnienia w Norwegii skontaktujemy się z pracodawcą, a posada będzie już na nas czekać. Prawdziwość, że zwyczajne? Warto zatroszczyć się wcześniej o robotę, ażeby nie obudzić się z ręką w nocniku, tym wybitniej że głupia za bardzo sensu ponosić pobocznych wydatków egzystując już w Skandynawii. Gdy jednak w Internecie nie wpadnie nam nic w oko, zostają tradycyjne środowiska takie jak gazeta, gdzie również powinno znaleźć się zawsze kilkanaście oświadczenia o prace w Norwegii.

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop