Ogrodowe systemy automatycznego podlewania

admin   02/03/2014   Możliwość komentowania Ogrodowe systemy automatycznego podlewania została wyłączona

Układy automatyczne – podlewanie upraszcza pielęgnację wszelakiego ogrodu, a zwłaszcza obfitego w rozmaitą i potrzebującą flora. Nie chodzi już nawet o to, że uwalnia od odkładania po ogrodzie długiego węża do podlewania, ale przede wszystkim oszczędza czas, a jeżeli w układzie jest automatyczny regulator, sam “pamięta” za nas o nawadnianiu. Pomocniczą korzyścią z układu jest też ekonomiczne zmęczenie wody i optymalne jej skorzystanie przez rośliny. Wprawdzie ufundowanie instalacji samoczynnego podlewania jest drogie, ale można opracowywać ją etapami, bowiem rozbudowa takiej instalacji nie jest zawikłana i można ją wykonać w arbitralnym momencie.

Ogród ma służyć nam jako obszar wyciszenia, relaksu i odpoczynku. Przy jego planowaniu systemu nawadniania wiemy że ma sprzęgać w swoim wystroju ergonomiczność i dodatkowo zachwycać wyglądem. Ogród ma określone opcje: reprezentacyjną, rekreacyjną i wypoczynkową. Aby ogród inspirował podziw swoim wyglądem, muszą być dobrane poprawne rośliny, a ażeby ówczesny w stanie tam przeżyć, powinny posiadać systemy nawadniające. Warto zainwestować w taki zraszacz, ponieważ szczędzimy wtedy do 50% mniej wody aniżeli przy fizycznym podlewaniu i jest to mniej pracochłonne.

Największy brak wody jest w czasach letnich. Już nie chodzi tylko o te upały które powodują ze kwiaty wysychają i brak deszczu, czasem odwiedza tak, że ziemia jest tak wysuszona, że przeszkadza przenikanie wody do korzeni zielenin. Zraszacze przejezdne- posiadają ogromny limit operowania (można skonfigurować od 0 do 360 gatunków), przeto podlewane są nimi najczęściej gazony. Posiadają dwa rodzaje mechanizmów forsujących zbyt wokół osobistej osi: młoteczkowy i turbinowy. W zraszaczach obrotowych z mechanizmem młoteczkowym lub turbinowym, hebla wody zatacza kółko lub jego opcjonalny wycinek, równomiernie zraszając rejon daleki i bliski.

Siatka natryskującą trzeba przyrządzać także na przygruntowe przymrozki. W sezonie zimy należy ewakuować siatka irygującą. Można to sprawić ustrojstwem jakim po prostu przedmuchujemy rurki sprężonym powietrzem. Różnym rodzajem jest zwykłe zawiedzenie wody. Mrozoodporne zraszacze i dysze są osiągalne na rynku, jednakże na razie rzadko się je użyje. Planowanie parku nie obędzie się bez uregulowania w nim programu skrapiającego. Przewagi samoczynnego podlewania są już zwykłe sławne, nie dosyć, że pielęgnacja parku zabiera znacznie mniej czasu, to trawnik jest zawsze zielony i kwiaty na tarasie nie usychają nawet w skwar, a i my egzystujemy nasyceni.

źródło: http://zagranica-praca.blogspot.com/

Podziel się linkiem:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Wykop